top of page

ERASMUS + Továbbképzés Máltán -- Nagy Boglárka

 

CLIL-Methodology & ICT Tools for teachers working with CLIL

2018. augusztus 20-31.

 

Az Erasmus + Köznevelés Tanári Mobilitás Pályázati Program keretében a 2018-1-HU01-KA101-047258 azonosító számú a Tempus Közalapítványhoz benyújtott és támogatott sikeres pályázattal, tanártovábbképzésen vehettem részt 2018. augusztus 20-31. között Máltán.

A 10 napos módszertani továbbképzést az Executive Training Institute szervezte általános és középiskolai tanárok részére Máltán. A kurzus témája: CLIL – Methodology & ICT Tools for teachers working with CLIL. Azért választottam ezt a kurzust, mert 4 éve tanítom az egyetemes történelmet angol nyelven iskolánkban a két tanítási nyelvű osztályokban, és a használt módszer (CLIL) metodológiai hátteréről több ismeretet szerettem volna szerezni. Az első 5 napban elemeztük a CLIL-t alkotó 5 C-t (Content, Cognition, Competence, Communication, Community) elsősorban gyakorlati feladatok által párban és csoportban is dolgozva. A tanulócsoportban voltak tanárkollégák Írországból, Lengyelországból, Spanyolországból, Olaszországból és a Cseh Köztársaságból. Megosztottuk egymással a tapasztalatainkat, a CLIL alkalmazásának előnyeit és nehézségeit. A hét végére csoportban össze kellett állítanunk egy óratervet a tanultak segítségével.

 

A második héten különböző weboldalakat próbálhattunk ki, és a tanfolyam zárásaként egy webstore-t kellett alkotnunk az általunk választott témában csoportmunkában. A megismert weboldalak némelyikét ismertem és használom is a tanítási óráimon, de volt néhány olyan is, melyet szeretnék majd a közeljövőben kipróbálni.

www.learningapps.org

www.zunal.com

www.questgarden.com

www.multidict.net

www.voki.com

www.padlet.com

www.thinglink.com

www.discoveryeducation.com

Két weboldalt emelnék ki, amely megkönnyítheti a tanulók munkáját, illetve a tanórákat lehet vele színesebbé tenni.

 

 

Ennek a weboldalnak a segítségével a tanulók képesek elolvasni egy idegen nyelvi szöveget, és az ismeretlen szavak jelentését is azonnal meg tudja keresni, mert a weboldalon bal oldalon látható a szöveg, a jobb oldalon annak a szónak a jelentése, melyre a diákok rákattintanak.

 

1. a szöveg nyelve

2. a célnyelv

3. a kiválasztott szótár

 

 

Ezen a weboldalon a tanárok még élvezetesebbé tehetik a tanóráikat, mivel egy interaktív image-re lehet jegyzetet tenni, ami lehet egy videó, egy térkép, egy további weboldal vagy audio.

A tanfolyam utolsó napján minden csoport előadta az általa készített webquest-et, melynek témái nagyon változatosak voltak (Málta turista szemmel; Tényleg hozzájárult-e Salieri Mozart halálához; A modern világ 7 csodája).

Azt hiszem mindannyian sokat kaptunk ettől a két héttől. A csoport nagyon jól tudott együttműködni, és szeretnénk a kapcsolatot fenntartani a jövőben is egy közös munka keretében. A tanfolyamon kívül az iskola kulturális eseményeket, kirándulásokat is szervezett, hogy megismerhessük egymást, és ezt a csodálatos szigetet is. Jártunk Vallettában, Mdinában, Gozo és Comino varázslatos szigetén.

 

A tanult ismereteket próbálom majd minél több emberrel megosztani, illetve a tanóráimba beépíteni. Remélem lesz még alkalmam hasonló továbbképzésen részt venni.

Nagy Boglárka

Angol-történelem szakos tanár

Lemhényi Dezső Általános Iskola,

XVI. kerület

bottom of page